Jezdecký klub dětí a mladých jezdců Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

O klubu

Výcvik dětí na našich koních začal v roce 2008 v areálu JK Stará Boleslav. V roce 2012 byl založen nový jezdecký klub pod názvem Jezdecký klub dětí a mladých jezdců Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, z.s. Koně a jezdci se ještě třikrát stěhovali, naposledy v roce 2015, již do svého vlastního areálu ve Lhotě.

Hlavní náplní činnosti našeho klubu je seznamování dětí a mládeže s jezdeckým sportem. V současné době nabízíme celou šíři aktivit s koňmi – od základů práce s koněm ze země a v sedle, přes účast ve Speciálních výstavních třídách (SVT) a na vozatajských akcích, až po přípravu na Zkoušky základního výcviku jezdce (ZZVJ) a skokové závody.

Jezdecký klub je členem České hiporehabilitační společnosti a pro instituce (MŠ, ZŠ, ústavy,…) nabízí blokové kurzy zaměřené na seznámení s koňmi, péči o koně a základy jezdectví pod vedením vyškolených lektorů AVK.

Dále jsme členy České jezdecké federace, Národní pony společnosti, britského Pony Clubu, Českého svazu chovatelů velšských koní, Svazu chovatelů shetlandských pony.

Kromě toho zajišťujeme výuku jezdectví pro Střední zemědělskou školu Brandýs nad Labem, pravidelně pořádáme Jezdeckou akademii v prostorách Zámecké zahrady v Brandýse nad Labem, Jarní šampionát nativních britských plemen spojený se SVT a nejrůznější vzdělávací semináře.

Proběhlé akce

Jarní šampionát nativních britských plemen

2017, 2018, 2019

Jezdecká akademie